Bluzeczki damskie to nieodłączny element garderoby na ciepłe, letnie dni. Warto jednak wiedzieć kiedy jaką założyć, by nie popełnić modowej gafy, a ponadto czuć się komfortowo. Oto niepisane zasady noszenia bluzeczek dla pań.

Dobrze dobrana bluzka to podstawa!

Głównym elementem, na jaki powinno się zwracać uwagę podczas wyboru bluzeczek damskich, jest połączenie z innymi częściami garderoby. I tak, zależnie od tego czy mamy spodnie, spódnicę, czy np. leginsy – bluzeczka powinna spełniać określone wymagania.

W połączeniu ze spodniami…

Bluzeczka powinna dobrze komponować się ze spodniami nie tylko kolorystycznie, ale też fasonem. Wiele zależy od figury, ponieważ dobrze dobrana bluzka może zakryć mankamenty w postaci np. wystającego brzuszka lub szerokich ud.

Kobiety o szerokich biodrach mogą pozwolić sobie na falbanki i fiszbiny w okolicach biustu, by odciągnąć uwagę od szerszego dołu, a, za pomocą bluzeczki, optycznie zwiększyć rozmiary biustu. Takiego problemu nie mają panie o typie figury klepsydra, ale one, z kolei, nie powinny decydować się na zbyt luźne bluzki, bo one… pogrubiają.

Bluzeczki damskie dopasowane do spódnicy

W przypadku spódnicy znaczenie ma jej fason, bo do niego dobieramy bluzeczki. I tak do rozkloszowanej spódnicy warto założyć dopasowaną i przylegającą bluzeczkę, która wkłada się do środka. Tym samym równoważy się proporcje sylwetki.

Zbyt długa bluzka mogłaby dodać kilogramów, a zbyt krótka nie pasuje na okazje, takie jak np. oficjalne wyjścia i zdecydowanie nie jest polecana kobietom z widocznie większym brzuchem.