Kamizelki kojarzą się przede wszystkim jako elegancka część garderoby męskiej. Tymczasem, okazuje się, że producenci odzieży damskiej również coraz częściej korzystają z tego rozwiązania i to w różnych wariantach.

Świetny wybór na chłodniejsze dni

Kamizelki damskie to nieodzowny element ubioru zwłaszcza w chłodniejsze jesienne dni, gdy temperatura za oknem nieco spada, jednak jeszcze nie na tyle, aby konieczne było zakładanie grubych kurtek. Powszechnie doceniane są ich walory termiczne – grzeją korpus, jednocześnie pozwalając na dobrą wentylację poprzez odsłonięte ręce. Damskie kamizelki to ubiór niezwykle uniwersalny – można je nosić w najróżniejszych kompozycjach. Doskonale pasują zarówno do stroju eleganckiego jak i sportowego, oczywiście w zależności od wybranego fasonu.

Spódnica, spodnie, a nawet sukienka

Jak już wyżej wspomniano, kamizelki damskie mogą być komponowane z różnymi innymi częściami garderoby. Doskonale sprawdzą się zarówno do spodni jak i do spódnicy. Do wyboru są między innymi kamizelki produkowane z naturalnej skóry jak i ze sztucznego futerka. Niektóre z nich zapinane są na zamek błyskawiczny, inne posiadają guziki. Wybór fasonów i poszczególnych modeli jest na tyle duży, że każdy z pewnością znajdzie coś, co idealnie wpasuje się w jego gusta, potrzeby i wymagania.