Materiał z jakiego wykonana została koszula ma niebagatelne znaczenie. Bardzo istotne jest by zapewniał dobry przepływ powietrza, aby można było uniknąć powstawania widocznych plam z potu. Koszule wizytowe powinny nienagannie się prezentować, zatem istotne jest również, by materiał, z których zostały wykonane nie gniótł się.

Eleganckie koszule męskie – na ważną uroczystość

Na wielogodzinną uroczystość warto wybierać materiały przepuszczające powietrze, a więc naturalne. Najlepiej sprawdzają się tu dobra gatunkowo bawełna bądź jedwab. Takie materiały będą doskonałym wyborem na ślub i wesele. Jedwabna koszula jest jednak trudniejsza w noszeniu i bardziej się gniecie. Z kolei bawełna, aby lepiej prezentowała się przez długi czas musi posiadać domieszkę tworzyw sztucznych, które zapewniają, że zgniecenia nie pojawiają się na krótko po jej założeniu. Wśród tych materiałów można znaleźć zarówno koszule męskie slim fit, jak i regular fit.

 

Eleganckie koszule w stylu semi-casualowym

 

Czasem okazja nie wymaga zakładania garnituru czy fraka i można pozwolić sobie na eleganckie koszule bardziej swobodną. Na barbecue w ogrodzie sprawdzi się koszula lniana. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że koszula w 100% lniana dość szybko się gniecie, dlatego warto wybrać tę z domieszką bawełny, która dłużej będzie się dobrze prezentować.

 

Wybierając koszulę męską trzeba zwrócić uwagę nie tylko na materiał, ale również rodzaj szycia. Nie dopuszczalne są błędy w szyciu czy prujące się nici. Warto również zwrócić uwagę na rozmieszczenie guzików i ich rodzaj. Guziki kryte prezentują się bardziej elegancko i stylowo, a jeśli są widoczne powinny być jak najlepiej dopasowane do koloru koszuli.