Koszule męskie to jeden z najbardziej podstawowych elementów garderoby każdego pana. Swojej szafie każdy mężczyzna powinien mieć przynajmniej kilka, nadających się do założenia na różne okazje. Jak wybrać ładną koszulę męską? Poniżej kilka ważnych informacji.

Eleganckie koszule wizytowe

Eleganckie koszule wizytowe to jeden z tych modeli, które mają w swojej szafie nawet ci panowie, którzy koszulę zakładają dosłownie raz do roku. Koszula wizytowa generalnie powinna mieć kolor biały, bo to najbardziej elegancka i klasyczna koszula męska. Można również pokusić się o zakup koszuli w delikatny niebieski prążek, to właśnie takie koszule najlepiej prezentują się z klasycznym garniturem w kolorze granatowym lub szarym. Podczas wyboru koszuli i wizytowej warto zwrócić uwagę na model jej kołnierzyk. Eleganckie stylizacje najczęściej uzupełnione są krawatem, dlatego kołnierzyk takiej koszuli powinien się dobrze z krawatem prezentować.

Koszule męskie slim

Dobrze jest wybierać koszule męskie slim, szczególnie jeżeli męska sylwetka nie należy to zbyt pokaźnych. Taliowana koszula dużo lepiej dopasowują się do niej, a sylwetka wygląda zgrabnie. Natomiast jeżeli panowie mają pokaźny brzuszek i cierpią na nadwagę, powinni wybrać trochę bardziej oversizowy model, chociaż nie należy kupować tak zwanego namiotu, czyli po prostu bardzo dużej i obszernej koszuli, która ukryje całą sylwetkę. Najczęściej wygląda to po prostu fatalnie. W przypadku panów o trudnej figurze, najlepiej jest po prostu udać się po poradę w kwestii wyboru dobrego kroju koszuli do odpowiedniego sklepu.