Gdy przegląda się w sklepie ubrania dla dziewczynek, bez trudu można zauważyć to, że dominują tam różnego rodzaju sukienki. Problem tylko w tym, że mało który rodzic jest w stanie powiedzieć, jak poprawnie powinno się takie sukienki wybierać. Dodatkowo ilość dostępnych w sklepach modeli wcale nie ułatwia zadania wybrania odpowiedniego modelu. Jak więc to powinno się robić?

Zadbajmy o wygodę

Najważniejszą sprawą podczas wybierania sukienki dla dziewczynki, jest zadbanie o to, aby była ona wygodna i nie krepował jej ruchów. Jak każdy bowiem wie, dziecko jest bardzo aktywne i z pewnością mała dziewczynka nie będzie w swojej sukience siedziała grzecznie na krześle.
To o czym powinno się pamiętać, to aby wybrać odpowiedni materiał, rozmiar, ale też i zapięcie sukienki. W przypadku tej ostatniej cechy przede wszystkim powinno się unikać zapięcia na plecach, ponieważ z pewnością będzie ono powodowało powstawanie bolesnych otarć na plecach. Jeśli chodzi o pozostałe sprawy, to warto pamiętać, aby sukienka była wykonana z oddychającego materiału, jakim jest np. bawełna.

Jaki fason sukienki?

Gdy wybiera się odzież dla dziewczynek, trzeba zwracać również bardzo dużą uwagę na to, jaki jest styl, wygląd i fason danej sukienki. Przede wszystkim pamiętać w tym punkcie trzeba, że dana sukienka musi być dopasowana do okazji, na którą będzie zakładana. W przypadku np. rozpoczęcia roku szkolnego odradza się sukienki luźne i bardzo kolorowe, a zamiast tego lepiej kupić model stonowany i prosty. Z drugiej jednak strony, gdy będzie to sukienka codzienna, można kupić model bogato zdobiony i zachwycający swoją kolorystyką.