Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety. Ciało przyszłej mamy zmienia się i przygotowuje do nowej roli. W tym szczególnym czasie bardzo ważny jest komfort i wygoda… Zapewniają je między innymi odpowiednio dobrana bielizna dla ciężarnych.

Bielizna ciążowa – jak wybrać coś dla siebie?

Dobra bielizna dla kobiet w ciąży musi być przede wszystkim bardzo wygodna. Nie powinna być zbyt ciasna, nie powinna też obcierać skóry. Warto też zwrócić szczególną uwagę na tkaninę. Materiał z którego wykonana jest bielizna powinien być przewiewny i delikatny. Na zakupy możemy się wybrać już w drugim miesiącu ciąży. Bieliznę ciążową możemy nosić aż do skończenia okresu karmienia piersią bądź do czasu aż młoda mama wróci do swojej sylwetki sprzed ciąży. Wbrew pozorom bielizna dla przyszłych mam wcale nie musi być nudna. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele zmysłowych modeli, ozdobionych kokardkami czy koronkami .Nawet panie, które przed okresem ciąży wybierały stringi, mogą je nosić także w czasie ciąży. Najważniejsze, by czuły się w nich komfortowo.

Jak wybrać bieliznę ciążową dla siebie?

Warto testować różne kroje i fasony. Szukajmy takiego, w którym jest na m po prostu najwygodniej. Możemy też poprosić o poradę nasze przyjaciółki i inne bliskie kobiety, które niedawno były w ciąży. Możemy też poszukać opinii w Internecie, na przykład w grupach na Facebooku lub na różnego rodzaju forach internetowych.