Koszule zwykle kojarzone są z męską szafą i jako takie uchodzą za niezbędny element męskiej garderoby. Lecz również koszule damskie są w wielu okolicznościach bardzo pożądane i kobiety, które zdecydują się po nie sięgnąć, mogą liczyć na wiele korzyści.

 

Znakomite modelowanie sylwetki

 

Choć może się wydawać, że kobieta w koszuli wygląda dość męsko, nie jest to zazwyczaj prawda, choć oczywiście wiele zależy od samego stroju. Niektórzy uważają nawet, że jest to ubiór dla kobiet bardzo seksowny, tym bardziej, że zasłanianie ciała może być bardziej zmysłowe niż jego odsłanianie, a rozpięty górny guzik koszuli może być bardzo kuszący. W dodatku niektóre rodzaje damskich koszul mają taliowania, co sprawia, że pięknie modelują sylwetkę. Kiedy chce się podkreślić szczupłą figurę, warto także wpuścić koszulę w spodnie.

Zaletą takich strojów jest też wiele możliwości ich noszenia. Koszula z podwiniętymi rękawami i rozpiętymi górnymi guzikami prezentuje się niezobowiązująco i jest świetnym strojem na przykład na spotkanie ze znajomymi. Gdy zaś chce się podkreślić profesjonalny charakter stylizacji, należy zapiąć wszystkie guziki, a także wybrać koszulę o sztywnym fasonie, stawiając na produkt dobrej jakości.