Kurtki przejściowe damskie to propozycja na czas, kiedy w ciągu dnia jest jeszcze ciepło i przyjemnie, ale wieczory są już chłodne i często deszczowe. Jak wybrać kurtkę przejściową?

Ochrona przed deszczem

kurtka przejściowa damska

Jesień oraz wczesna wiosna to w Polsce czas, kiedy deszcz może zaskoczyć nas w każdej chwili. Warto na takie dni zaopatrzyć się w kurtkę z kapturem.

Kurtki przejściowe damskie z kapturem muszą chronić przed wiatrem oraz deszczem. Kaptur musi dokładnie zasłaniać twarz, zamki nie powinny przepuszczać wody, a kurtka powinna być lekka i ciepła.

Warto również postawić na kurtki damskie przejściowe z kapturem, które jednocześnie mają przedłużany tył. Dzięki temu ustrzeżemy się przed przemoczonymi plecami oraz pupą.

Jaki fason wybrać?

Kurtki damskie przejściowe znajdziemy w bardzo różnorodnych fasonach. Bomberkę założymy na codzienne wyjście z przyjaciółmi, do kina czy do restauracji. Jest to fason, który idealnie komponuje się nie tylko ze spodniami, ale również świetnie wygląda z ołówkową spódnicą i botkami na obcasie.

Warto pamiętać, że bardzo modne są bomberki nie tylko te jednokolorowe, ale również te we wzory. Kwiaty, wzory etniczne czy ptaki to niezwykłe uzupełnienie stylizacji, które sprawi, że będziemy wyglądać niebanalnie.

Kurtki przejściowe damskie parki to propozycja niezwykle funkcjonalna i wygodna. Parki mają kaptury, przedłużany fason, który ochroni przed zimnym wiatrem.