Każdy sezon wymaga właściwego obuwia. Szczególnie ważne jest ono zimą, kiedy niesprzyjająca pogoda może być przyczyną przemoczenia i przemarznięcia stóp. Od tego już tylko jeden krok do choroby. Jakie są najwygodniejsze buty zimowe damskie? 

Kozaki

Bardzo popularnym rodzajem obuwia zimowego dla pań są kozaki. Najlepsze są te bez obcasów, na niskiej i grubej podeszwie. Zmniejszają one ryzyko poślizgnięcia i upadu. Wysoka cholewka chroni łydkę przed przemoczeniem materiału spodni, co jest bardzo praktyczne gdy ma chodnikach zalega śnieg. Szczególnie wyróżniają się skórzane oficerki. Jako ozdobę mogą mieć klamry, paski, frędzelki lub koraliki. Dostępność wielu wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie w takich sklepach jak ten.

Emu

To niezwykle charakterystyczne zimowe buty damskie. Są wyjątkowo ciepłe, bo są wykonane z nieprzemakalnego zamszu lub jego imitacji. W środku mają futerko, które doskonale ogrzewa stopę. Mają płaską i szeroką podeszwę, więc dobrze utrzymują przyczepność na chodniku. Bardzo wygodnie się w nich chodzi. Niestety, buty te mają też sporo przeciwników. Powodem tego jest fakt, że nie mają zbyt fantazyjnego kształtu. Choć trzeba pamiętać, że i on ma swoich zwolenników. Buty emu nadają się doskonale dla nastolatek i dziewczynek.