Wiele kobiet aktywnie uprawiających sport może miewać problem z doborem odpowiedniego stroju sportowego. Legginsy są spodniami najczęściej wybieranymi, dzięki temu, że dobrze przylegają do ciała i gwarantują dużą wygodę podczas wysiłku. Na rynku występuje wiele odmian damskich legginsów dostosowanych do różnych aktywności fizycznych.

Legginsy dla aktywnych

Leginsy damskie sportowe są najpowszechniejszym rodzajem getrów, które są wykorzystywane przez kobiety do wielu rodzajów dyscyplin sportowych. Najczęściej nie posiadają szwów, są gładkie i jednolite.

leginsyLegginsy do biegania

Bieganie jest treningiem skutkującym wysoką potliwością, przez co najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się materiał termoaktywny. Ważne jest także, aby dokładnie przylegały do ciała, odprowadzając skutecznie pot.

Legginsy na siłownie i do ćwiczeń kardio

Legginsy, które są elementem stroju fitness nie powinny posiadać żadnych szwów, ani innych dodatków, które utrudniałyby wykonywanie ćwiczeń powodując obicia lub obtarcia. Ważne jest także, aby ich długość sięgała co najmniej połowy łydki.

Legginsy do sportów zimowych

Zamiast dużych i ciężkich spodni narciarskich, rozwiązaniem mogą okazać się ocieplane legginsy, które podobnie jak modele do biegania, wykonane są z termoaktywnych materiałów. Dzięki ich zastosowaniu, nawet na górskim stoku nogi pozostaną ocieplone, a pot spowodowany wysiłkiem fizycznym zostanie prawidłowo odprowadzony.

Legginsy modelujące sylwetkę

Chcąc dobrze wyglądać podczas każdej aktywności fizycznej, często wybieranym modelem są legginsy damskie modelujące sylwetkę a do kupienia są one w wielu miejscach jak https://yups.pl/leginsy, dodatkowo dzięki zastosowaniu elementów profilujących biodra i uda dodatkowo wyszczuplają.