Ubiór wygodny, styl sportowy, materiał chroniący ciało przed wychłodzeniem – o czym mowa? Oczywiście o bluzie.

Bluza to uniwersalny rodzaj odzieży, w zależności od sytuacji może zastąpić sweter, kurtkę lub uzupełnić zamierzoną stylizację. Nadaje się do zestawienia wraz z  szortami czy joggerami, ale najczęściej noszona jest do spodni jeansowych czy dresowych. Bluza to przede wszystkim wyrazisty symbol mody ulicznej.

Bluzy rozpinane męskie

Jeszcze do niedawna bluza rozpinana stanowiła część ubioru roboczego, ponieważ wysoki komfort noszenia, odpowiednia grubość, a przede wszystkim możliwość szybkiego zdjęcia jej z siebie pozwalały na pracę w różnych warunkach pogodowych – gdy dokuczał chłód można było ją zapiąć i nałożyć kaptur, gdy we znaki dawało się nadmierne ciepło, można było ją rozpiąć lub całkowicie zdjąć. Pod bluzę zazwyczaj zakładany bywa podkoszulek lub inna część garderoby.

Męskie bluzy produkowane są w różnych wersjach – są rozpinane na całej długości, wkładane przez głowę oraz wkładane przez głowę i dodatkowo zaopatrzone w krótki zamek. Większość modeli posiada kaptur wiązany na troczki. Najczęściej wybieranymi modelami są męskie bluzy rozpinane z kapturem, głównie ze względu na ich wielofunkcyjność i wygodę noszenia.

Wygoda dla ciała

Materiały z których szyje się bluzy powinny być wysokiej jakości – dlatego wybierając model bluzy dla siebie warto sprawdzić z jakich włókien jest tkanina; wykonane z czystej bawełny znakomicie ochronią ciało przed zimnem, natomiast z domieszką sztucznych włókien nie pogniotą się. Powszechnie wybieranymi bluzami są  modele z tworzyw sztucznych – są zdecydowanie najlepsze w podróżach, można je prać bez obaw o ich zdefasonowanie, a szybkie schnięcie pozwala na oszczędzenie czasu. Poza tym są lekkie i bardzo wygodne w noszeniu.

Bluzy rozpinane męskie dostępne w tym miejscu.