Rajstopy ciążowe, z komfortowym miejscem na brzuszek, to pomocne rozwiązanie dla przyszłych mam. Będzie im wygodnie, a mogą nosić sukienki i spódniczki – również zimą. Czy istnieją rajstopy dla ciężarnych we wzory? Czy można spróbować nosić zwykłe rajstopy we wzory?

Rajstopy dla ciężarnych we wzory

Kilku producentów oferuje rajstopy ciążowe we wzory, ale jest to niewielki odsetek. Większość sklepów, nawet tych bardzo znanych, nie ma w swojej ofercie takiego rozwiązania. Łatwiej będzie nam je znaleźć w specjalistycznych sklepach dla mam czy przyszłych mam bądź w sieci niż w sklepie z rajstopami czy w supermarkecie.

Zwykłe rajstopy we wzory

W ciąży, a szczególnie pod koniec, nie mieścimy się w rajstopy sprzed ciąży – to naturalna kolej rzeczy. Można jednak spróbować kupić rajstopy we wzory z kolekcji zwykłej, ale… w rozmiarze XL (5). Ten rozmiar cechuje się tym, że ma podwójny klin – tak, jak rajstopy ciążowe! W rajstopach rozmiaru 5 klin ma być z tyłu, ale rajstopy można założyć tył na przód, by był z przodu – tak, jak w rajstopach dla ciężarnych (które mają podwójny klin z przodu by podtrzymywał on głównie brzuszek przyszłej mamy).

Należy jednak uważać na gumkę i szwy. Najlepiej będzie sprawdzić, palcami (rajstop się nie mierzy), czy nic nas nie będzie uwierać, czy nic nie wystaje. Może to nam pomóc i uchronić przed zakupem czegoś bardzo niewygodnego – a tego nie chcemy, zwłaszcza w ciąży.