Sportowa marynarka powinna znaleźć się w szafie każdego mężczyzny, który na co dzień nosi zwykłe jeansy i podkoszulki. Pamiętać należy o tym, że eleganckie sportowe marynarki męskie mogą być noszone nie tylko oddzielnie, ale również jako ważna część garnituru, w komplecie z modnymi spodniami i stylową kamizelką.

Formalny strój

sportowe marynarki męskieMało kto zdaje sobie sprawę z tego, że marynarki sportowe mogą okazać się głównym elementem formalnego stroju. Można je zestawić nie tylko z popularnymi jeansami, ale również ze zwykłymi szortami i spodniami dresowymi. Inwestując w marynarki do jeansów warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, który w tym przypadku odgrywa bardzo dużą rolę. W przypadku sportowych marynarek olbrzymi wpływ mają również wszelkie dodatki. Mowa tutaj między innymi o guzikach, kieszeniach i klapach.

Dlaczego warto postawić na marynarki sportowe?

Oryginalne sportowe marynarki męskie to niezwykle uniwersalna odzież, która doskonale pasuje nie tylko do młodszych, ale również nieco starszych mężczyzn. Dzięki marynarce nawet zwykłe jeansy i koszula można przybrać eleganckiego charakteru. W pierwszej kolejności warto postawić na jednorzędowe marynarki do jeansów, które pasować będą dla młodszych mężczyzn. Starsze osoby powinny z kolei rozejrzeć się za wersjami dwurzędowymi. Do sportowych marynarek pasują kołnierze otwarte, stójkowe i szalowe. Kieszenie także mogą być z patkami albo bez (skośne i naszywane). Osoby, które potrzebują marynarki na wieczorowe wypady powinny postawić na modele z wełny albo kaszmiru.