Moda podobnie jak inne dziedziny życia przeszła przez wieki swoistą rewolucję. To, co kiedyś było absolutnie nie do zaakceptowania, dzisiaj jest normą. Przykładowo takie stringi – https://obsessive.com/pln_pl/stringi kiedyś byłyby powodem do wstydu i zażenowania, a teraz są symbolem wygody i kobiecości.

Jaki typ bielizny noszono kiedyś?

Dawniej kobiety były zmuszone do noszenia majtek, które sięgały im do kolan. Sądzono, że bawełniana bielizna to jedyny typ odzieży intymnej, jaki wypada założyć kobiecie. Wszystko przed kolano uchodziło za kontrowersyjne i wyzywające. Nim obalono tę krzywdzącą dla kobiet tezę, minęły wieki. Zresztą kobiety z poprzednich stuleci miały prawo pokazywać się w bieliźnie jedynie mężowi, bo widok kobiecych kształtów pokazywanych publicznie był tematem tabu.

Skąd wziął się pomysł na stringi?

A choćby stąd, że kobiety pozazdrościły mężczyznom i chciały, żeby ich osobista bielizna była równie wygodna i funkcjonalna jak męska. Dlatego też zaczęły eksperymentować z fasonami, krojami i materiałami i tak narodziły się stringi. Oczywiście pierwotny wygląd stringów nie był taki jak teraz, ale wiąże się to z tym, że każde nowe pokolenie modyfikowało ich krój zgodnie z własnymi oczekiwaniami i potrzebami. Wersja, jaką mamy obecnie- jest wynikiem pracy wielu pokoleń.

Jak zostały odebrane stringi?

Początkowo z nich drwiono i wytykano im że są jedynie zlepkiem sznurków i kusego materiału. Zarzucano im, że więcej odsłaniają, niż zakrywają. Próbowano nawet wmówić kobietom, że są wynalazkiem diabła. Jednak panie szybko zweryfikowały tę tezę i stwierdziły, że stringi to najwygodniejsza rzecz, jaką miały na sobie i nie chcą z nich dobrowolnie rezygnować. I w ten oto sposób, te skąpe majtki stały się atrybutem kobiecości i na stałe zagościły w kobiecej garderobie. Ta bieliźniana rewolucja dokonała się stosunkowo niedawno, bo pod koniec dwudziestego wieku.