Wielu z nas przyzna, że zakup butów nie jest łatwy. W sklepie obuwniczym bierzemy pod uwagę kilka czynników. Zazwyczaj zależy nam na tym, aby były bardzo wygodne oraz solidnie wykonane. Miękkość jaką czujemy wkładając stopę do buta, często przesądza o zakupie. Kolejnym aspektem jest cena. Zazwyczaj nie chcemy przepłacać, ale mądrze jest nie kierować się tylko niską ceną, ponieważ może być ona zdradliwa, a jeśli skusimy się na zbyt tanie obuwie, może nas to kosztować sporo frustracji.

Panujące trendy – modne oxfordy 

Wielkie znaczenie odgrywa oczywiście wygląd pary, którą chcemy kupić. Rzadko kiedy kupujemy buty, które nam się nie podobają. Zazwyczaj na rynku mamy produkty, które wpisują się w trendy modowe i musimy wybierać z tego, co jest dostępne, są przeróżne modele butów, ale niektóre z nich budzą w nas szczególną sympatię. Należą do nich klasyczne oxfordy. Lubimy je za ich funkcjonalność i za to, że możemy dopasować je do wielu stylizacji, są bardzo wygodne. 

Wygoda i solidne wykonanie 

Niektóre modele są niezwykle eleganckie i należą do formalnego stylu, ale są dużo bardziej komfortowe od damskich szpilek, które również należą do oficjalnego stylu.

Szczególnie wygodne są modele wykonane z naturalnej skóry. Zapewniają naszej stopie doskonałą cyrkulację powietrza i unikamy nieprzyjemnego zapachu. Skóra potrafi też fantastycznie dopasować się do naszej stopy. Oznacza to, że otarcia i dyskomfort są mało prawdopodobne. Oxfordy charakteryzują się zgrabnym wykonaniem i sznurówkami. Są na niskim 2 – 3 cm obcasie. Jeśli nie wiemy na jaki kolor się zdecydować, warto wybierać wśród barw uniwersalnych, które będą pasować do większości naszej garderoby. Świetnie sprawdzi się szarość lub brąz. Śmiało można powiedzieć, że jedna para dobrych oxfordów w szafie, może sprawić, że unikniemy dylematów, związanych z wyborem obuwia.