Na co zwrócić uwagę wybierając mundurek medyczny?

Mundurki medyczne zaliczają się do najważniejszego wyposażenia każdej osoby, która pracuje lub powiązana jest ze służbą zdrowia, tym samym mowa tutaj o strojach, w których spędzamy niejednokrotnie po wiele godzin. Dlatego, zanim zdecydujemy się wybrać mundurek medyczny, to warto zwrócić uwagę na kilka ważnych wręcz niezbędnych kwestii, jakie pozwolą nam połączyć jego komfortowe oraz bezpieczne dla nas zastosowanie.

Zwróć uwagę na materiał z którego wykonany jest mundurek medyczny

Oczywiście na rynku znajdziemy różnorodne mundurki medyczne kolorowe, lecz należy w pierwszej kolejności ocenić jakość materiału z którego mundurek medyczny damski lub męski został wykonany. Najczęściej mundurki medyczne damskie oraz męskie, stworzone są na bazie bawełny, lub innych materiałów jakie cechują się wysoką sprężystością, a tym samym są one znacznie trwalsze. Pewnie, że wybierając mundurek medyczny męski lub damski, musimy też zastanowić się nad tym, czym oraz jak długo będziemy w nim pracować, mają pozwolić nam one na swobodne oraz bezproblemowe w nich funkcjonowanie. Idealnym rozwiązaniem w bardzo wielu przypadkach oraz sytuacjach, okazują się mundurki medyczne męskie i damskie, w których zastosowano połączenie poliestru oraz wspomnianej bawełny.

Co powinno wyróżniać nasz mundurek medyczny?

Jak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, praca w służbie zdrowia odbywa się niemal zawsze w specyficznych do tego warunkach, gdzie występuje znacznie większa ilość wirusów, drobnoustrojów oraz bakterii. Zatem ich mundurki medyczne muszą być bardzo często prane lub poddawane dezynfekcji, przy zastosowaniu odpowiednio silnych i skutecznych preparatów, sprawia to, iż mundurki medyczne damskie i męskie muszą być:

Bardzo łatwe w ich ewentualnym czyszczeniu


Cechować się wysoką odpornością na wielokrotne pranie czy jakiekolwiek otarcia
Posiadać brak wrażliwości na rozciąganie
Tanie mundurki medyczne mają być wygodne, praktyczne oraz przewiewne

Śmiało, więc można powiedzieć, że mundurki medyczne męskie i damskie, dobieramy nie tylko w indywidualny dla nas sposób, ale też przy zachowaniu ważnych kwestii, jakie odnoszą się do komfortu oraz bezpieczeństwa pracy, również etyki o której musimy pamiętać. Mundurek medyczny ma nie krępować naszych ruchów, lecz być dopasowany w pełnym tego słowa znaczeniu, nic nie stoi na przeszkodzie, by posiadał dodatkowe funkcjonalne elementy, jak kieszenie czy nawet jak ma to miejsce w przypadku ratowników medycznych, dysponował on typowo odblaskami, które sprawiają, iż jest on bardziej widoczny.