Timberki, adidasy oraz trampki doskonale wpisują się w tematykę, jaką są buty damskie sportowe. Zapewniają one nodze stabilizację oraz świetną przyczepność do podłoża. Timberki posiadają protektorową podeszwę, która chroni przed poślizgnięciem się oraz upadkiem. Adidasy z kolei są dobrze wyprofilowane, dzięki czemu stopa jest dobrze ułożona. W tych butach można uprawiać aktywność fizyczną zarówno na powietrzu jak i wewnątrz budynku. Trampki posiadają gumowany spód, świetnie sprawdzają się w wielu aktywnościach.

Workery przykładem obuwia sportowego

sportowe buty damskie

Buty sportowe muszą zapewniać właściwy komfort, stabilność oraz amortyzację podczas wykonywania ćwiczeń. Jeśli chodzi o buty damskie sportowe, do tej kategorii można zaliczyć także klasyczne, sznurowane workery. Posiadają one masywny, protektorowy spód. Charakteryzują się doskonałą amortyzacją oraz świetną przyczepnością do każdego podłoża. Izolowana podeszwa z bieżnikiem zapewni również doskonałe właściwości termiczne, co stanowi duży walor. Obuwie to jest adresowane przede wszystkim do kobiet, które dobrze czują się w sportowych stylizacjach.

Buty sportowe w casualowej modzie

Do butów damskich sportowych można dopasować wiele stylizacji. Wyżej wymienione obuwie doskonale sprawdzi się na boisku ale i również w street looku. Do sportowego obuwia można nałożyć ubrania z linii casualowej, militarnej oraz oversizowej. Doskonale komponują się one również w mieszanych stylizacjach. Zapewniają one odpowiedni komfort noszenia jak i również ciekawy wygląd.