Pierwszy dzień w szkole to ważne wydarzenie w życiu córeczki. Wkracza ona na ścieżkę edukacyjną, a w jej życie pomału wkrada się więcej samodzielności. Szkolną inaugurację zapamiętuje nie tylko dziecko, ale także i rodzic. Jaki strój na tę okazję będzie dla małej dziewczynki najodpowiedniejszy?

Elegancko i wygodnie

1 września to święto każdego pierwszoklasisty, moment przełomowy w jego życiu. Należy podejść do niego z szacunkiem. Nie można zatem ubrać pociechy w jeansy i białą bluzkę. Każdy element garderoby powinien być odświętny i pasować do zaistniałej okoliczności.

Pierwszy dzień w szkole jest wystarczający stresujący dla dziecka. Strój powinien być nie tylko elegancki, ale również praktyczny i wygodny. Klasycznym zestawem jest biała bluzka, czarna spódniczka przed kolano, białe rajstopy i czarne pantofle. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziewczynka nosiła tego dnia eleganckie, czarne spodnie w kant. Warto zadbać również o okrycie wierzchnie: beżowy, czarny cardigan lub żakiecik.

Dodatki

Akcesoria dla dziewczynek obejmują tego dnia: spinki i gumki do włosów oraz opaski. Mała uczennica ubrana w wytworny kostium, ale z potarganymi włosami nie będzie prezentować się okazale na tle innych dzieci. Spinki i gumka do włosów, ewentualnie opaska zagarniająca grzywkę do góry zawsze zdają egzamin. Na tak ważną uroczystość, jaką jest pójście do szkoły po raz pierwszy, można wybrać dodatki do fryzury w czarno-białych odcieniach oraz z ozdobami, takimi jak koraliki i perły. Jeśli chodzi o opaskę do włosów, świetnym wyborem jest zamszowy materiał.