Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podczas mroźnych dni tylko i wyłącznie ciepłe buty będą w stanie utrzymać zarówno stopy, jak i palce w odpowiedniej temperaturze. Doskonałym przykładem mogą być mukluki.

Czym dokładnie są mukluki?

Mukluki w najprostszym możliwym ujęciu są bardzo miękkimi butami, w których pierwotnie chodzili mieszkańcy arktycznych obszarów Kanady, Alaski czy Grenlandii. Godny uwagi jest fakt, że mukluki z zewnątrz są bardzo podobne do tradycyjnych mokasyn z większymi cholewkami.

Jak nosić mukluki?

Należy mieć świadomość, że damskie mukluki doskonale sprawdzą się praktycznie w każdej zimowej stylizacji. Rekomendowane jest zakładanie omawianego rodzaju butów do legginsów, spodni czy sukienek. Przykładem takiego takiego obuwia jest https://pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Kozaki_Mukluki-Eskimoski-Saszki-349.html , który jest dzięki swej specyfikacji okaże się idealnym obuwiem na porę roku jaką jest zima.

Buty świetnie skomponują się także z rozkloszowanymi mini czy golfem. Ponadto produkt doskonale wpisuje się w etniczne klimaty czy zimowy styl boho. Mukluki mogą być doskonałą bazą do bardzo dużej liczby stylizacji.

Mukluki w nowoczesnym wydaniu

Można zaobserwować, że producenci z roku na rok coraz częściej inspirują się zarówno stylem, jak i designem eskimoskich mukluków podczas projektowania nowych zimowych kolekcji. Należy mieć świadomość, że do produkcji tego typu śniegowców nie używa się skór fok czy łosi.

Warto wiedzieć, e omawiane mukluki bardzo nawiązują w swoim designie do tradycyjnych butów Eskimosów. Kobiety mogą bowiem zaopatrzyć się w zarówno w obuwie z wyższą cholewką, jak i w krótszej wersji. Godny uwagi jest również fakt, że buty bardzo często nawiązują różnymi motywami do kultury ludzi Północy.