Botki wiązane na słupku modne są już od kilku lat, choć należy pamiętać, że jest to model w stylu vintage. Tego rodzaju buty noszono w ubiegłych wiekach, a dzisiejsze, uwzględniające taki rodzaj obuwia stylizacje, to często wariacje na temat mody pochodzącej z innych stuleci.

Na jakie modele oferowane w sprzedaży warto zwrócić uwagę? Warto kierować się takimi kryteriami jak:

– atrakcyjny fason,

– wygoda użytkowania,

– dobra jakość.

Wybierz rodzaj podeszwy

Ostatnie sezony obfitują w sznurowane botki, których fason wzbogacony jest to dosyć grubą, bieżnikowaną podeszwę. Taka podeszwa to trend wykorzystywany przy projektowaniu wielu fasonów butów, botki na słupku są jednak zaprojektowane w taki sposób, by pomimo grubej podeszwy zachowywały zgrabną linię.

W sprzedaży oczywiście dostępne są również botki sznurowane na klasycznej gładkiej podeszwie. Obydwa rodzaje są wciąż modne.

botki wiązane na słupku

Jak nosić sznurowane botki na słupku?

Botki wiązane na słupku sprawiają, że sylwetka wygląda bardzo smukło. Można więc pozwolić sobie na wiele różnych stylizacji z ich zastosowaniem. Pasują one do bardzo wąskich spodni typu rurki, dobrze wyglądają również z krótkimi lub długimi spódnicami. Dobrać je można w wielu kolorach. Rynek oferuje oczywiście wiele modeli w klasycznej czerni, ale dostępne są one również w odcieniach brązu czy nawet złamanej bieli.

Czy botki na słupku są wygodne?

Sznurowane botki na słupku dopasować można do swoich potrzeb. Zdecydować się można na model wiązany, ale dodatkowo wyposażony w umieszczony z boku zamek błyskawiczny.

Botki wiązane na słupku są również popularne w sezonie wiosenno – letnim. By były wygodne, zdecydować się można na model bez palców lub bez pięty.