W dzisiejszych czasach wielu mężczyzn jest świadomych swojego wyglądu przez co starają się dobierać odzież zgodnie z wyznaczonymi trendami. W okresie letnim jednym z najpoważniejszych problemów jest dobór odpowiednich spodni. O ile w luźniejsze dni nie ma z tym problemu, to pojawia się on w momencie pójścia do pracy w biurze bądź na oficjalne spotkanie. Jak poradzić sobie w każdej sytuacji będąc facetem chcącym wyglądać zawsze dobrze?

Jak ubrać się w luźniejsze dni?

Kiedy na dworze zaczynają robić się wysokie temperatury, wielu mężczyzn zaczyna odświeżać swoje szafy szukając w nich krótkich spodenek. Późna wiosna oraz lato to czas kiedy stają się one przydatne po raz pierwszy w roku i tylko w nich można poczuć prawdziwy komfort. Krótkie spodenki są idealnym rozwiązaniem na ciepłe letnie dni, ale nie zawsze pasują do okazji.

Kiedy mężczyzna szykuje się na luźny wypad na miasto, ze znajomymi bądź do sklepu, nie musi zwracać szczególnie dużej uwagi na to jaki rodzaj krótki spodenek wybierze. Niezobowiązujące sytuacje pozwalają na dużą swobodę i tak samo sprawdzą się krótkie spodenki wykonane z bawełny bądź sportowe szorty. Wielu mężczyzn lubi chodzić w dżinsowych krótkich spodniach chociaż kojarzą się one przede wszystkim z hiphopowcami. Mężczyźni równie często decydują się na wybór krótkich spodenek w kolorze moro. Typów kamuflażu jest bardzo dużo, więc mogą być one brązowo-zielone czy biało-czarne. Luźne dni nie wymagają przywdziewania konkretnego stroju, dlatego mężczyźni powinni czuć się dobrze w tym co mają na sobie nie zwracając aż tak dużej uwagi na styl. Mając dobry gust można ubrać się naprawdę dobrze, bez spędzania wielu godzin przed lustrem.

Jakie są rodzaje szortów?

O tym w jaki sposób wybrać spodenki męskie przede wszystkim decyduje ich krój. Najbardziej popularne są krótkie bojówki, które charakteryzują boczne kieszenie na nogawkach. Są to bardzo praktyczne spodnie, które lubi większość panów. Mężczyźni o słusznej budowie powinni szukać spodenek z wyższym stanem, które mogą zakryć mankamenty ich sylwetki. Jednocześnie, warto pamiętać o spodenkach typu chino, które są najbardziej eleganckie z zestawienia oraz szortach lnianych. Szczególnie te drugie są doceniane przez mężczyzn, którzy muszą wyglądać w miarę elegancko, ale temperatura jest naprawdę bardzo wysoka.

Czy krótkie spodenki mogą być eleganckie?

Luźniejsze dni nie stanowią dużego problemu dla mężczyzn nawet kiedy jest bardzo ciepło. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy koniecznie trzeba udać się na spotkanie biznesowe w gorącym, nieklimatyzowanym biurze. Na wiele takich spotkań nie wypada pójść ubranym inaczej niż w garnitur co może powodować uczucie dyskomfortu. Czasem trzeba jednak się poświęcić i wytrzymać te kilka chwil ubranym bardzo elegancko.

Kiedy okazja nie jest aż tak wyniosła, ale jednocześnie nie należy pojawiać się w krótkich szortach moro, warto wybrać coś innego. Myśląc jak wybrać spodenki męskie, które są nieco bardziej eleganckie należy znaleźć coś co będzie pasowało do koszuli. W tym momencie warto zwrócić uwagę na krótkie bawełniane spodnie chino. Można je znaleźć w każdym sklepie z ubraniami, kiedy pogoda zaczyna robić się coraz cieplejsza. Są to spodnie najczęściej wykonane z bawełny, ale warto poszukać modelu lnianego. Ten drugi jest bardziej przewiewny chociaż należy pamiętać o tym, że bardzo się gniecie. Dodając do tego eleganckie buty można wyglądać bardzo dobrze i nawet w sytuacjach pół-formalnych czuć się pewnie. Taki ubiór nie powinien sprawdzić się nawet w biurze, o ile nie panuje w nim z góry zdefiniowany dress-code. 

Podsumowując, kiedy nadchodzi lato wielu mężczyzn zaczyna mieć problem z odpowiednim dobraniem ubrań, szczególnie kiedy sytuacja wymaga wyglądania bardziej elegancko. W luźne i niezobowiązujące dni można założyć spodenki dżinsowe lub sportowe przez co mężczyzna poczuje się komfortowo. Kiedy jednak jest wymagana chociaż minimalna elegancja, warto założyć materiałowe spodnie, które będą pasowały do koszuli. Trzeba pamiętać, że nawet to połączenie nie nadaje się na bardzo poważne wydarzenia.