Spodnie chinosy znaleźć się powinny w szafie każdego mężczyzny. Dlaczego? Bo są uniwersalne i pasują do wielu stylizacji. Najlepiej jednak sprawdzają się w przypadku stylu smart casual. Ich dużą zaletą jest to, że są bardzo wygodne i dopasowują się do sylwetki. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak właściwie nosić chinosy męskie.

Styl smart casual

Jak wspomniano, chinosy idealnie sprawdzają się w przypadku stylu smart casual. Czym się charakteryzuje? To połączenie codziennych elementów garderoby z elementami klasycznymi i eleganckimi. Oczywiście połączenie to stanowić musi spójną całość. Styl smart casual często określany jest także jako styl półformalny.

Modne noszenie chinosów

spodnie męskie chinos Dstreet

Spodnie męskie chinos wyróżnia ich uniwersalność. Oznacza to, że można łączyć je praktycznie ze wszystkim. Stąd też bierze się ich tak duża popularność. Do spodni chinos śmiało założyć można zarówno t-shirt, jak i koszulkę polo. To idealna stylizacja na wieczorne wyjście z przyjaciółmi do klubu. W takim zestawie każdy mężczyzna może czuć się wygodnie, a do tego wyglądać będzie świetnie. Spodnie chinos można oczywiście również założyć do pracy. Świetnie będą się prezentować w połączeniu z koszulą i sportową marynarką.

Dopasowanie butów do chinosów

Na popularność męskich chinosów wpływa w dużym stopniu także to, że pasują one do niemal każdego rodzaju obuwia. Chcąc wyglądać nieco bardziej elegancko, do chinosów warto założyć buty oxfordy. Jeśli komuś zależy na większym luzie, to śmiało założyć można buty sportowe. Idealnie pasować będą tu popularne sneakersy. Co więcej, do chinosów można założyć nawet trampki. Warto tu podkreślić, że dziś dość modny jest trend polegający na noszeniu chinosów bez skarpet. To pewnego rodzaju kwintesencja miejskiego stylu.

Duża wygoda i świetna prezencja, to właśnie wyróżnia męskie chinosy. Niezależnie od tego, czy preferuje się styl bardziej elegancji, czy luźniejszy, to chinosy zawsze można dopasować do swojej stylizacji. Nie może zatem dziwić, że spodnie te cieszą się tak dużą popularnością wśród panów.