Niegdyś skórzana ramoneska była przede wszystkim kojarzona z mężczyznami uwielbiającymi jazdę na motorze. Dziś po tego typu odzienie wierzchnie coraz częściej sięgają kobiety, które to chcą pięknie i oryginalnie się prezentować.

Jak dobrać damską ramoneskę do figury?

Damskie ramoneski to kurtki po które sięgają tysiące kobiet w różnym wieku. Decydując się na wybór niezwykle ważne jest, aby dopasować odpowiedni rozmiar. Zatem czy damska ramoneska powinna być dopasowana?

Wszystkie panie powinny pamiętać o tym, że jeśli kurtka ramoneska na służyć niezawodnie jesienią, to wówczas warto wybrać nieco większy rozmiar, aby móc ja założyć pod nią ciepłą bluzę z kapturem.

W ostatnich sezonach ogromną popularnością cieszą się ramoneski oversizowe, które to przypominają kurtki zakładane niegdyś przez motocyklistów i które to zapewniają jednocześnie ciepło, komfort i wygodę.

Gdy chcemy nosić ramoneskę na cienką sukienkę lub koszulkę, to wówczas warto wybrać bardziej dopasowany rozmiar, bowiem wówczas stylizacja doda nieco zwiewności oraz kobiecości.

Jaki wybrać kolor ramoneski?

Niedyś tego typu kurtki były oferowane przede wszystkim w kolorze tradycyjnej czerni. Co prawda do dziś ramoneski w tym kolorze są bardzo chętnie wybierane przez wiele modnych pań, niemniej każda z nich może także bez problemu zakupić tego typu odzienie w kolorze brązu, bordo oraz wielu pastelowych barw.

Niezwykle pięknie w wiosenne dni prezentują się tez kurtki w kolorze beżu, zarówno wykonane ze skóry jak i zamszu.
Wybór modelu w wymarzonym kolorze, potrafi prawić, że poszczególne stylizacje będą wyglądały nonszalancko oraz niezwykle modnie.