Majtki poporodowe to rodzaj bielizny, która jest niezbędna po porodzie. Pomaga w utrzymaniu podkładów poporodowych i wkładów chłonnych, a przy tym wspiera gojenie się układu rodnego. Jak wybrać najwygodniejszą bieliznę poporodową?

Siateczkowe majtki poporodowe

Najczęściej wybieraną bielizną na okres połogu są majtki poporodowe siateczkowe, które wykonane są z miękkich, przewiewnych siateczek, na przykład z elastycznego nylonu. Bardzo dobrze dopasowują się do ciała, nie uciskają, nie drapią, a przy tym zapewniają właściwą cyrkulację powietrza, aby przyspieszyć rekonwalescencję.

Taka bielizna najczęściej oferowana jest jako wielorazowa, czyli nadaje się do prania w pralce albo ręcznie. W sprzedaży można znaleźć także majtki poporodowe jednorazowe, które na ogół wykonane są z mało przewiewnej flizeliny, dlatego warto wtedy wybrać wygodniejsze modele wielorazowe z włókien zapewniających pełen komfort.

Bielizna poporodowa – fason i rozmiar

Aby majtki poporodowe siateczkowe były wygodne, nie można zapomnieć także o dopasowaniu ich pod względem fasonu oraz rozmiaru.

Do wyboru są dwa fasony – figi oraz szorty, które mogą mieć wysoki albo niski stan. Na okres bezpośrednio po porodzie polecana jest wyższa bielizna, która lepiej współpracuje z większymi podkładami poporodowymi, natomiast potem można zakładać tą z niższym stanem.

Rozmiary dostępne są w wielu wariantach, na przykład S/M, M/L, 36-44.

Majtki najlepiej wybrać w rozmiarze bielizny noszonej na co dzień.