Rozmaitość wzorów i kolorów damskich torebek może wprawić w osłupienie. Na rynku istnieje tak wielki wybór, że czasem trudno się zdecydować. Jedne panie wolą praktyczne nerki, inne eleganckie kopertówki, a jeszcze inne obszerne torby, do których zmieści się bardzo dużo rzeczy. Nie ma chyba torebki idealnej, która trafiłaby w gusta każdej pani, ale stosunkowo często na ulicach polskich miast można spotkać kobiety z funkcjonalnymi shopperkami. Czym są torebki shopperki i jakie są ich rodzaje (zobacz)?

Materiałowe shopperki na zakupy

Klasycznym rodzajem shopperek są wykonane z materiału proste torby z długimi uszami. Mogą być wyposażone w ciekawe hasła lub kolorowe nadruki. Są to torby ekologiczne, z których korzysta się wielokrotnie. Po wykorzystaniu można łatwo je zwinąć, więc nie zajmują dużo miejsca. Można je również prać w pralce. Podstawową funkcją shopperki, jak sama nazwa wskazuje, jest właśnie towarzyszenie użytkownikom w trakcie zakupów, lecz torby tego typu, za sprawą światowej sławy projektantów, znacznie poszerzyły swoje strefy wpływów.

Shopperki skórzane lub skóropodobne

Shopperki mogą również prezentować się wytwornie i stylowo. Jest bardzo wiele dostępnych w sprzedaży dużych toreb skórzanych lub imitujących wyroby skórzane. Shoppperki tego typu posiadają złote lub srebrne zapięcia, klamerki, suwaczki, ćwieki, cekiny i multum innych elementów ozdobnych. Najczęściej występują w kolorze czarnym, białym lub brązowym, ale dostępna jest cała gama barw. Bardzo ciekawe i nieoczywiste kompozycje tworzą np. torebki shopperki pikowane.

Shopperki zamszowe

Zamsz również jest wdzięcznym surowcem, jeśli chodzi o wytwarzanie torebek damskich. Shopperki zamszowe często posiadają także interesujące frędzle, więc wpisują się w styl kowbojski i boho. Pasują do nich idealnie kwieciste sukienki, kapelusze z szerokim rondem oraz wysokie kozaki na obcasie.