Swetry męskie to elementy podstawowy niejednej szafy oraz baza dla wielu stylizacji, zarówno tych codziennych, jak i bardziej oficjalnych. Swetry męskie rozpinane to tylko jedne z licznych fasonów, które już od wielu sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością.     

męski sweter wełniany rozpinany

Swetry męskie

Swetry męskie rozpinane to niezwykle modny element garderoby (zobacz swetry męskie pod tym linkiem). Ponadto, tego typu swetry są ciepłe oraz pasują do wielu okazji. Można je zatem z powodzeniem nosić zarówno na co dzień do pracy, jak również podczas wyjść do kina czy spotkań przy kawie. Z uwagi na bogactwo krojów, możliwe jest znalezienie produkty idealnego dla każdego pana. Choć dla większości z nich zakup swetra wydaje się być czynnością dość prostą, to jednak w rzeczywistości trzeba temu poświęcić nieco więcej czasu i uwagi. Warto bowiem podczas wyboru produktu zwrócić szczególną uwagę na jego jakość, krój dopasowany do kształtu sylwetki oraz rozmiar swetra.    

Swetry męskie – wybór odpowiedniej tkaniny

Sweter męski rozpinany to bardzo funkcjonalny element garderoby, pod warunkiem wykonania z wysokiej jakości materiału. Musi on być bowiem odporny na uszkodzenia mechaniczne czy blaknięcie podczas prania. Ponadto, to właśnie rodzaj tkaniny w głównej mierze decyduje o tym, jak układać na ciele będzie się dany model swetra. W szerokiej ofercie sklepowej dostępne są tanie swetry wykonane z akrylu. Choć początkowo tego rodzaju materiały prezentują się stosunkowo dobrze, to jednak wraz z upływem czasu ich wygląd oraz właściwości szybko ulegają pogorszeniu. Swetry mechacą się, nadmiernie rozciągają i w zasadzie noszone są zwykle tylko jeden sezon. Są jednak dość przyjemne w dotyku i są tanią alternatywą dla nieco droższej bawełny.     

Swetry męskie rozpinane z wełny

Sweter męski rozpinany z wełny to zdecydowanie droższa propozycja. Jednak wraz z wyższą ceną klient otrzymuje wysokogatunkowy produkt, który jest niezwykle trwały oraz komfortowy w noszeniu. Tego typu swetry są ciepłe oraz niezwykle atrakcyjne wizualnie, choć dość trudne w pielęgnacji. Sweter męski rozpinany wykonany z wełny lub kaszmiru powinien być bowiem prany w chłodnej wodzie przy użyciu specjalistycznych środków oraz suszony na płasko. Prawidłowa pielęgnacja zapewnia mu dobry wygląd przez lata.