Kompletowanie wyprawki niemowlęcej to nie lada wyzwanie dla przyszłych rodziców. To dość oczywiste, ponieważ młodzi rodzice muszą przygotować się na przyjście na świat swojego potomka, a także dobrze skompletować wyprawkę. Co powinno się w niej znaleźć? Oprócz produktów kosmetycznych, zabawek czy pieluch- podstawowym wyposażeniem są oczywiście ubranka. Ich wybór na rynku jest ogromny, dlatego warto kierować się kilkoma zasadami, aby ubrania były skompletowane prawidłowo. O czym więc należy pamiętać? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Body dla niemowlaka- jakie wybrać?

Wybór właściwych ubranek oczywiście podyktowany jest kwestią tego czy spodziewamy się chłopca, czy dziewczynki. Wówczas kupujemy body dopasowane kolorystycznie do naszej pociechy. Jednak oprócz walorów estetycznych warto przede wszystkim postawić na ich praktyczne zastosowanie.

Dla młodych rodziców najlepiej sprawdzą się body niemowlęce https://txm.pl/niemowlak/bielizna/body kopertowe, które najłatwiej można założyć maluchowi. Taki rodzaj bodów rozpinany jest w taki sposób, że nie trzeba ich przekładać przez głowę- ułatwia to ubieranie niemowlaka szczególnie młodym rodzicom, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia.

Śpiochy i pół śpiochy jako podstawowy element wyprawki

Kupując ubranka dla niemowlaka nie można zapomnieć również o śpiochach i pół śpiochach. Są równie ważne jak body niemowlęce! Pół śpiochy to nic innego jak długie spodnie dla niemowlaka, które mogą być ze stópkami lub bez. Te zakrywające stopy są o tyle bardziej praktyczne, że nie trzeba już ubierać skarpetek, które i tak bardzo często się gubią podczas noszenia.

Pół śpiochy są bardzo praktyczne, bo można je kompletować zarówno z body jaki i bluzkami na długi bądź krótki rękaw. Śpiochy natomiast sprawdzą się podczas snu.  Przydadzą się zarówno w szpitalu jak i w domu, bowiem dają one wygodę noszenia malutkiej istocie.

Czapeczki, niedrapki i skarpetki- czy są potrzebne?

Kompletując wyprawkę nie można zapomnieć również o tych dodatkach! Czapeczki dla niemowlaka przydadzą się nie tylko podczas chłodnych dni. Zazwyczaj zakłada się je już w pierwszych dobach życia, aby móc zapewnić odpowiednią temperaturę malcowi.

Niedrpaki są używane zazwyczaj tuż po porodzie, gdy malutkie dziecko ma jeszcze nieobcięte paznokcie, które są ostre i powodują zadrapania na buzi malca. Skarpetki natomiast są uniwersalne i konieczne w kompletowaniu wyprawki. Przydadzą się np. podczas ubierania legginsów czy pół śpiochów. Akurat skarpetek nigdy za wiele w dziecięcej komodzie!