Tkanina podszewkowa jest używana do stworzenia podszewki w kurtce damskiej. Ta tkanina jest lżejsza, cieńsza i mniej gęsta niż główny materiał kurtki. Uniwersalna syntetyczna podszewka, która będzie służyć przez długi czas i zapewni komfort i przytulność. Jest miękka, odporna na zużycie, można ją prać i jest szybkoschnąca.

Podszewka kurtki damskiej z poliestru

Impregnacja zwiększa właściwości termoizolacyjne kurtki poliestrowej, ale nie pogarsza wymiany powietrza. Tkaniny naturalne nie nadają się na podszewkę. Preferuj materiały mieszane i syntetyczne o gładkiej fakturze i wysokiej odporności na zużycie.

Jakie inne szczegóły mają znaczenie?

kurtka zimowa
kurtka zimowa damska w ofercie sklepu Yups

Jeśli chcesz zrozumieć, jak wybrać odpowiednią kurtkę zimową dla kobiet, należy zwrócić uwagę na szczegóły.

  • Szwy. Zarówno szwy wewnętrzne jak i zewnętrzne powinny być starannie wykonane. Nierównomiernie zszyte szwy mogą się rozchodzić, a wypełniacz często przez nie wypływa.
  • Sznurki ściągające. Przydatne szczegóły, które pomagają chronić najbardziej narażone miejsca przed podmuchami. Na przykład elastyczne taśmy w talii, na brzegach materiału, przy dekolcie i kapturze uratują Cię w przypadku wiatru lub śnieżycy.
  • Wewnętrzne mankiety. Mogą być wykonane z bawełny lub wełny. Mankiety mogą być wykonane z wełny lub bawełny i będą zapobiegać dostawaniu się zimnego wiatru lub śniegu do wnętrza kurtki.

Jakość ciepłych kurtek damskich na zimę łatwo jest ocenić, jak bardzo producent przywiązuje wagę do szczegółów. Im lepsza jakość zamków błyskawicznych, guzików, szwów i przeszyć, tym lepiej będzie się nosić kurtkę.

Jak wybrać kurtkę dla kobiety?

kurtka zimowa damska, która jest krótka może być odpowiednia do uprawiania sportu, aktywności na świeżym powietrzu lub podróży samochodem. Długie kurtki – do połowy uda, do kolan – są idealne na chłodne zimowe dni i długie spacery. Moda zmienia się nieustannie, ale praktyczna i ciepła kurtka puchowa od dawna jest częścią miejskiego stylu. Możesz więc wybrać model o dużej objętości, wygodny w noszeniu i mieć pewność, że nie pomylisz się w tym trendzie modowym.