Wprawdzie bluzy damskie cieszą się sporym zainteresowaniem, to wiele osób nie bardzo wie jak je łączyć i z czym je nosić, by wyglądały dobrze. To dość trudne zadanie, bo choć bluzy są uniwersalne, to umiejętne ich łączenie z innymi elementami odzieży może okazać się problematyczne. Z czym więc nosić bluzy dresowe damskie?

Z legginsami

stylizacja czarna bluza + legginsy

Świetnym połączeniem są bluzy zestawione z dobrze dopasowanymi legginsami. To stylizacja, która sprawdzi się na siłowni, zajęciach wychowania fizycznego czy treningu w domu. Taki zestaw pozwoli zachować swobodę ruchów i nie będzie przeszkadzał nawet podczas wykonywania ćwiczeń, które wymagają sporego wysiłku. Równocześnie legginsy i bluza wyglądają na tyle dobrze, że bez obaw można założyć je również na spacer czy do szkoły. To komplet praktyczny i estetyczny. Wygląda kobieco, ale równocześnie nie jest zbyt wyzywający, by został uznany za nieodpowiedni. Legginsy podkreślają kobiecą sylwetkę, która jest równoważona przez dobrze dobraną bluzę.

Ze spodniami dresowymi

Bluzy sportowe damskie można łączyć także ze spodniami dresowymi. Tutaj jednak trzeba zachować szczególną ostrożność. Spodnie od dresu nie powinny być zbyt luźne i szerokie, bo w zestawieniu z obszerną bluzą będą wyglądały komicznie. Najlepiej jest wybrać dobrze dopasowane do sylwetki spodnie, które nie są jednak tak opięte jak legginsy. Czasami bluzy są sprzedawane ze spodniami w zestawie. Wtedy można nie mieć wątpliwości co do tego, czy ich krój został odpowiednio przemyślany i czy spodnie pasują do samej bluzy. Zdecydowanie się na gotowy zestaw może być dobrym ułatwieniem dla osób, które nie bardzo wiedzą, jak szukać odpowiednich spodni.

Z dżinsami

Bluzy sportowe świetnie wyglądają też z klasycznymi dżinsami. Tutaj jednak zasada jest podobna, jak w przypadku spodni dresowych. Dżinsy nie mogą być zbyt luźne. Powinny dobrze przylegać do ciała i równoważyć sylwetkę, która przez bluzę może zostać wizualnie powiększona. Dobrze sprawdzą się rurki i klasyczne piramidy, które od kilku sezonów znów są w modzie.